Darmowa dostawa DPD InPost od 300 zł 

Jak dobrać właściwy rozmiar biustonosza?

Najczęstsze pytanie jakie od was dostaję to "Jaki mam rozmiar??"

Wcale mnie to nie dziwi, dopóki nie zajęłam się produkcją bielizny, nie zwracałam na to zbytniej uwagi i zawsze wybierałam 75C. Jednak podczas ciąży i karmienia nasze ciało zmienia się, coraz trudniej wybrać rozmiar "na oko". 

Dodatkowo czy można dobrać właściwy rozmiar biustonosza PRZEZ INTERNET? Po latach spędzonych na rozmowach z wami zauważyłam, że klucz do sukcesu to właściwe zmierzenie się i skorzystanie z naszej tabeli rozmiarów. 

Przed rozpoczęciem mierzenia, nie sprawdzaj jaki nosiłaś rozmiar dotychczasowo, każda firma ma trochę inną rozmiarówkę. 

Od czego zaczynamy? Od miarki :) miękkiej, krawieckiej, najzwyklejszej miarki. Potrzebujemy też miękki biustonosz. Zbierze nam dobrze biust i uprości mierzenie. 

1. Stań wyprostowana i zmierz swój obwód pod biustem. Trzymaj miarkę ciasno (to bardzo ważne!), musi dobrze leżeć przy ciele. Sprawdź ile centymetrów wyszło, zapisz żeby nie zapomnieć.

2. Czas na obwód w biuście. Teoretycznie są dwie szkoły mierzenia, dla biustów zwartych, w pozycji wyprostowanej i dla bardziej miękkich pochylając się do przodu. Jednak dla uproszczenia, żebyś nie musiała googlować co to biust zwarty i miękki, po prostu pochyl się do przodu, nie zaszkodzi. Mam nadzieję, że nadal jesteś w biustonoszu! Przyłóż miarkę w najszerszym miejscu biustu. Sprawdź wynik i zapisz.

3. Teraz czas na użycie naszej tabeli rozmiarów. Znajdziesz ją na każdej stronie z biustonoszem. Uwaga tabele nieraz różnią się od siebie, więc wybierz tą z zakładki modelu, który Cię interesuje. Na różowo zaznaczyłam kolumnę, gdzie znajdziesz swój rozmiar pod biustem, a na pomarańczowo tą z rozmiarem w biuście 

4. Załóżmy, że twój rozmiar pod biustem to 76 cm, a w biuście 94 cm . Poniżej, na niebiesko zaznaczyłam przedział w którym znajduje się Twój rozmiar pod biustem - 76 cm (73-7), oznacza to że powinnaś wybrać rozmiar 75 pod biustem 

5. Teraz czas na odnalezienie właściwego rozmiaru miseczki - Twój rozmiar w biuście to 94 cm. Oznacza to, że nosisz rozmiar 75D. Szarym kolorem zaznaczyłam przedział, w którym znajduje się Twój rozmiar w biuście. Podsumowując najpierw odnajdujesz swój rozmiar pod biustem  (!)- to rząd zaznaczony na niebiesko, potem odnajdujesz swój rozmiar w biuście - to kolumna zaznaczona na fioletowo. Mamy to! 

Pamiętaj, jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości czekamy na Ciebie pod mailem info@themiraclemakers.com. Zawsze chętnie rozwiejemy Twoje wątpliwości!

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl